Milyen fűtési rendszert érdemes használni, ha haladni akarunk a korral? Milyen előnyei vannak az elektromos fűtésnek? A gáz olcsóbb vagy a villanyáram, ha fűteni akarunk? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kap, ha elolvassa cikkünket.

A jövő háza tiszta és környezetbarát, de ettől még a valóságban messze járunk: a mai háztartások zömében ugyanis korszerűtlen fűtést találunk. Ráadásul sokan azok közül, akik felújítják a lakásukat, még mindig gázfűtésben gondolkodnak, vállalva az azzal járó kellemetlenséget. Gondoljunk bele, kezdődik az engedélyeztetéssel, a kazán elhelyezésével, azután a kiépített rendszerben a csövek látványával kell számolnunk, hiszen a régi épületekben nem biztos, hogy ezeket el lehet rejteni. Mindez ráadásul jóval drágább, mint az elektromos megoldások kiépítése. Az elektromos fűtés ugyanis sokkal egyszerűbben oldható meg, hatásfoka nagyobb, mint a gázfűtésé, és nem utolsó sorban biztonságosabb, mert nem fenyeget például a gázrobbanás veszélye.

Tiszta energia napelemmel

Egyre többen gondolkodnak passzívházban. Számukra az elektromos fűtés hálózatra tápláló napelemmel együtt környezetbarát és takarékos megoldás. De nem kell feltétlenül passzívházat építeni ahhoz, hogy érdemes legyen napelemeket felszerelni. Akár régi építésű családi házakban kiegészítő fűtésként is érdemes felszerelni, mert a költségeket jelentősen csökkenthetjük, ráadásul így kevesebb káros anyag kerül a levegőbe.

Az elektormos fűtés egyik előnye: pontos szabályozás

Az elektromos fűtési berendezések közös tulajdonsága, és más fűtési rendszerekkel szemben egyedülálló előnye, hogy a helyiségeket külön-külön lehet fűteni. Például az elektromos konvektor hőfokszabályozóval, időzítővel működik, a hőtárolós kályha egyes típusai szabályozhatók, beállíthatók szobatermosztáttal, az elektromos radiátor időzíthető, beállítható a kívánt hőmérsékletre.

Allergénmentes, védi az egészséget - ezt is tudja az elektromos fűtés

Egyre több az allergiás megbetegedés országszerte, az egyik legfőbb "ellenség" a poratka. Egy korszerű lakásban ezért törekedni kell arra, hogy minél kevesebb por keringjen a levegőben. Ezért is jó az elektromos fűtés: a gázfűtéssel ellentétben nem cirkuláltatja a port.

Az asztmában szenvedőknek ezért az infrapanel az ideális megoldás, mert a meleget a kibocsátott infrasugarak adják, amelyek a tárgyakat vagy a testünket közvetlenül melegítik fel, nincs szálló por a helyiségben. A leghatékonyabb, ha a mennyezetre szereljük az infrapaneleket. Az allergiásoknak jó hír, hogy a levegőt nem szárítja, de a falakat igen, így véd a penészedés ellen.

Design konvektorok: stílusos, esztétikus megjelenés

A jövő háza egyszerű és elegáns is, ahol az elektromos berendezések nem csúfítják el a lakást, hanem emelik annak szépségét. Ezért is érdemes elektromos fűtést választani: több színben is kaphatók (a bútorzathoz igazodva) letisztult formájú design elektromos konvektorok. Ezeken nincs vezeték, cső, amely elrontaná a látványt. Kiegészítő fűtésként nem csak a költséghatékonyságuk, hanem a megjelenésük miatt is ideálisak.

hőtárolós kályhák a régebbi modellekhez képest sokkal kisebbek, kecsesebbek lettek ugyanazon teljesítmény mellett. Bármilyen lakáshoz illenek.

A megbízható, vizes környezetben is használható elektromos radiátorok a hagyományos fürdőszoba díszei, emellett a nélkülözhetetlen törölközőszárítást is megoldják.

Aki nem szeretné, hogy bármilyen fűtőberendezés a falon kívül legyen, az az elektromos berendezések közül választhatja a padlófűtést is fűtőszőnyeggel. A burkolat alá helyezendő berendezés egyenletes meleget biztosít.

Gázzal vagy árammal olcsóbb?

Már a cikkünk eddigi részében felsorolt indokok alapján is kijelenthetnénk, hogy a jövő az elektromos fűtésé, de egy nagyon fontos tényezőről még nem ejtettünk szót: a várható rezsiköltségekről. Érdemes tudni, hogy a gáz világpiaci ára gyorsabban emelkedik, mint a villamos áram ára. Emellett az elektromos berendezés élettartama sokkal hosszabb, mint más fűtési rendszeré, javíttatásra, cserére hosszú évekig nem kell költeni.